nova scotia retriever

RETRIEVER Z NOWEJ SZKOCJI
(Nova Scotia Duck Tolling Retriever)

zobacz również: Wzorzec rasy | Hodowle

Kraj pochodzenia:

Kanada
Popularność (w Polsce): Rasa bardzo rzadka
Wysokość w kłębie (cm):43 do 54
Masa ciała (kg):16 do 24
Może mieszkać w: Duże mieszkanie lub dom
Gubienie włosa: Przeciętnie
Aktywność w domu: Bardzo aktywny
Wymaga spaceru przez: 45 minut dziennie
Stopien posłuszeństwa: Wysokie
Szybkość uczenia się: Bardzo szybko
Stopień dominacji: Pośredni
Przeciętna długość życia (w latach): 12

      Nova Scotia Duck Tolling Retriever pochodzi ze wschodnich wybrzeży Kanady. Retrievery z Nowej Szkocji były używane do polowania na kaczki. Myśliwy zachęcał psa do zabawy na brzegu jeziora, a kiedy zaciekawione ptaki podpływały bliżej, wtedy padał strzał. Zestrzelone kaczki, pies aportował z wody na brzeg.

Nova Scotia Duck Tolling Retriever

      Tollery to psy wrażliwe i oddane swojej rodzinie. Bardzo inteligentne, czujne i odważne łatwo się uczą i są niezastąpionym towarzyszem zabaw dzieci. Tak długo, jak zaspokaja się ich potrzebę ruchu i dostarcza bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju Tollery są wymarzonymi psami do trzymania w domu. Żywiołowe, pewne siebie, nie są nadmiernie szczekliwe.
      Tollery posiadają gęsta sierść o obfitym podszerstku. Barwa sierści to rózne odcienie czerwonego i pomarańczowego koloru. Często, na okrywie włosowej, pojawiają się białe znaczenia (klatka piersiowa, stopy, maska i koniec ogona). Sierść może nieznacznie falować na grzbiecie; w żadnym wypadku nie na reszcie ciała.

      Nova Scotia cieszą się stosunkowo dobrym zdrowiem, niestety coraz większa popularność może przyczynić się do wzrostu chorób. Zdarzają się problemy z dysplazją stawów biodrowych i łokciowych, oraz schorzeniami oczu. Ogólnie jednak, jest to rasa odporna i wytrzymała i wyżej wymienione choroby należą do rzadkości. Przy zapewnieniu odpowiedniej dawki ruchu Retriever z Nowej Szkocji, może być trzymany w mieszkaniu. Potrzebuje przynajmniej 1.5 godziny spaceru dziennie, wypełnionego różnorodnymi ćwiczeniami. Nie jest to pies stróżujący i wymaga ścisłego kontaktu z rodziną - absolutnie nie nadaje się do trzymania w kojcu.
Retriever | Hodowle | Ogłoszenia | Wystawy | Forum | Reklama | Kontakt
Strony www - Cares